Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

05/10/2018

Inwestorzy stawiają na Kutno. W mieście powstanie sześć nowych hal magazynowych

Trzech inwestorów wybrało okolice Kutna jako miejsce, w którym powstaną ich inwestycje magazynowe. Jak zauważa portal KCI Kutno, miasto stanie się "magazynowym zagłębiem".

Największym projektem jest Panattoni Park Kutno - kompleks o powierzchni 200 tys. mkw. powstanie na granicy Kutna. Będzie składał się z trzech budynków i wyrośnie pomiędzy drogą krajową nr 92 a ulicą Poprzeczną i Stalową.

Dowiedz się więcej o projektach magazynowych w Polsce Centralnej >>

Kolejnych realizacji podejmie się Ericius. Dwie hale w formule BTS, o łącznej powierzchni 110 tys. mkw., powstaną przy granicach Kutna. Ich budowa potrwa 7 miesięcy i zakończy się w listopadzie 2019 roku.

W okolicach miasta swój projekt magazynowy realizuje również Hillwood. Centrum logistyczne Hillwood Kutno będzie miało powierzchnie 32 tys. mkw. - więcej na jego temat przeczytasz tutaj.

"Polska Centralna to znakomita lokalizacja dla centrów dystrybucyjnych, o czym świadczą rekordowe wyniki po stronie popytu i niespotykana na żadnym innym rynku regionalnym skala nowych inwestycji deweloperskich. Dynamiczny rozwój rynku jest konsekwencją odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej i centralnego położenia, które zapewniają możliwość sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju" - komentuje Paulina Kozłowska, Junior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.