Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

08/08/2018

Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

Kolejnych sześć inwestycji drogowych zostało zatwierdzonych we wtorek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Prace przygotowawcze pochłoną łącznie około 77 mln złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.

Realizowane projekty dotyczą dróg ekspresowych S16, S17, S19 (czyli trasy Via Carpatia), S6 (Zachodniej Obwodnicy Szczecina), S12 (na odcinku Piaski – Dorohusk) oraz obwodnicy Ostrołęki, znajdującej się w ciągu drogi krajowej o numerze 53.

„Inwestycja w drogi to bezcenna lokata - nie tylko w bezpieczeństwo, lecz również w rozwój regionów. Zwłaszcza we wschodniej części Polski dostarczenie do miejskich aglomeracji zarówno obwodnic, jak i nowych tras uporządkuje ruch transportowy i umocni obszary podmiejskie przyszłymi nowymi inwestycjami” - komentuje Urszula Rasmussen, Senior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Więcej o rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej dowiesz się z artykułu nt. trasy Via Carpatia >>

Większość prac zakończonych zostanie już do 2020 roku. Wyjątkiem jest najdłuższa z zatwierdzonych tras, czyli droga ekspresowa S16, której prace przygotowawcze potrwają do 2023 roku. Fragment tej ekspresówki pomiędzy Ełkiem a Knyszynem liczyć będzie 67 km.

W tym samym czasie prowadzone będą prace przygotowawcze przy trasie S6 – fragment od węzła Goleniów do węzła Kołbaskowo obejmie 51,6 km. W ramach tej inwestycji powstanie 7 nowych węzłów drogowych.