Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

07/02/2018

Pomorze Zachodnie z terminalem cargo. Rusza realizacja projektu Waimea

Waimea Holding podpisał z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów list intencyjny na zakup 4,5 hektara terenu pod budowę terminala cargo. Inwestycja zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Nowoczesny terminal multimodalny o powierzchni  ok. 5 tys. mkw. będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Jako najnowocześniejszą jednostka operacyjna na Pomorzu Zachodnim zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego. Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy, uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego.

W III kwartale 2017 roku zostanie wybrany generalny wykonawca i rozpocznie się budowa terminala. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku. Będzie to drugi terminal cargo realizowany w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów położony jest 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy drogach ekspresowych nr 6 oraz nr 3. Posiada połączenie kolejowe z trasą Goleniów – Kołobrzeg, co w dużym stopniu ułatwia dostęp drogowy i kolejowy do lotniska. Dogodna lokalizacja portu lotniczego oraz nowy terminal cargo stworzą doskonałe warunki do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego.