Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

Nie masz czasu szukać?

Zadzwoń lub napisz

+48 22 820 21 58

poland.industrial@cushwake.com

25/10/2018

Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

P3 otrzymało pozwolenie na rozbudowę swojego parku w podpoznańskich Gądkach. Po zakończeniu kolejnego etapu budowy powierzchnia centrum logistycznego zwiększy się dwukrotnie - park liczyć będzie ponad 420 000 mkw.

P3 Poznań to park składający się obecnie z 8 budynków, oferujących łącznie prawie 190 000 mkw. powierzchni, co czyni go największym parkiem w regionie. Położenie na 50-ha działce daje możliwość rozbudowy centrum logistycznego. Według najnowszych zapowiedzi dewelopera, w najbliższym czasie powstaną tutaj dodatkowe 4 budynki - zwiększą one powierzchnię parku do ponad 420 000 mkw.

"Duży popyt na powierzchnie magazynowe w regionie skłonił nas do podjęcia decyzji o rozbudowie parku P3 Poznań. Wierzę, że nowe magazyny spotkają się z zainteresowaniem klientów, zarówno obecnych, którzy chcą się dalej rozwijać, jak i tych, którzy szukają miejsca w Wielkopolsce" – komentuje Bartłomiej Hofman managing director P3 w Polsce.

Park logistyczny położony jest w miejscowości Gądki, niecałe 16 km od centrum Poznania. Jego bliska lokalizacja od drogi ekspresowej S11 usprawnia komunikację poprzez autostradę A2. Nowe budynki będą oddzielone od pierwszej fazy drogą używaną przez najemców parku.

Sprawdź możliwości rozwoju swojej firmy. Poznaj lepiej park P3 Poznań >>

– Autostrada A2 zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. To sprawia, że park P3 Poznań jest chętnie wybierany przez operatorów logistycznych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej, w tym do Niemiec. To zatem dobre miejsce dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Kolejnym atutem lokalizacji, skłaniającym firmy do lokowania tutaj działalności są konkurencyjne koszty zatrudnienia i duża dostępność pracowników. Ponadto dzięki otrzymanemu pozwoleniu na budowę jesteśmy w stanie dostarczyć nowy magazyn w krótszym terminie, bez konieczności ubiegania się o decyzje administracyjne – Piotr Bzowski, Leasing & development director P3 w Polsce.