Latest news

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje logistykę: Nowa era w łańcuchach dostaw

Branża logistyczna wkracza w nową erę dzięki sztucznej inteligencji (AI). Firmy produkcyjne i operatorzy logistyczni coraz śmielej inwestują w zaawansowane algorytmy oraz uczenie maszynowe, aby sprostać rosnącym kosztom działalności i brakowi wykwalifikowanych pracowników. CargoON w swoim raporcie "Sztuczna inteligencja w łańcuchu dostaw" analizuje, jak AI rewolucjonizuje krajobraz branży, oferując strategiczne korzyści i niespotykaną dotąd wydajność.

18 july 2024
Elektryczna rewolucja: do 2030 roku na europejskich drogach będzie jeździć 75 mln pojazdów elektrycznych

Eksperci przewidują, że do 2030 r. sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczy sprzedaż wszystkich innych pojazdów, a po europejskich drogach będzie jeździć ponad 75 mln aut elektrycznych. Raport EY i Eurelectric „How do we solve the challenge of data interoperability in e-mobility?” wskazuje, że interoperacyjność i wymiana danych w ekosystemie pojazdów elektrycznych będą kluczowe dla nowych inwestycji w elektromobilność.

20 june 2024
DB Schenker and Ledvance expand partnership

DB Schenker and Ledvance, a company offering innovative lighting products and solutions, have decided to expand their area of cooperation to Poland. Currently, the logistics operator is responsible for the inland transport and distribution of shipments in 23 directions in Northern, Central and Eastern Europe and the import of Ledvance goods from China to Poland and the Czech Republic in ocean transport.

01 february 2024
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 july 2021
Nowy terminal multimodalny w Łodzi już w 2022 roku

W łódzkim Teofilowie powstanie terminal multimodalny, który będzie służył głównie do przeładunku polskiej żywności. Uruchomiony zostanie pod koniec 2022 r.

24 august 2020
Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

21 june 2020
Logistyka miejska pod lupą ekspertów [WEBINAR]

Logistyka miejska jest nadal trudna do jednoznacznego zdefiniowania. Podczas webinaru pt. „Logistyka miejska pod lupą” opowiemy o niej więcej.

12 may 2020
Magdalena Muszyńska

Negotiator

+48 884 202 253
Let's talk
Langowski Logistics wprowadza się do Central European Logistics HUB

Langowski Logistics wynajął 3 300 mkw. u Panattoni w Central European Logistics HUB. Będzie to magazyn przeładunkowy Nowego Jedwabnego Szlaku.

24 march 2020
Kolejne kroki rozbudowy sieci drogowych w Polsce

GDDKiA poinformowało o kolejnych etapach ważnych inwestycji drogowych - trasy S7 oraz Via Baltica. Zyska na nich północno-wschodnia i południowa Polska.

24 february 2020
Nowy odcinek S8 usprawni logistykę rynku magazynowego Warszawy

GDDKiA zapowiada oddanie w październiku drogi S8 od Janek do Mszczonowa, na którą czekają nie tylko kierowcy, lecz również logistyka warszawskiego rynku magazynowego. W regionach położonych przy trasie znajduje się ponad 520 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

09 september 2019
Nowe drogi ekspresowe na wschodzie i północy Polski

GDDKiA ogłasza rozpoczęcie budowy kolejnych odcinków Via Carpatia i przetargu na realizację drogi ekspresowej S16 na Mazurach. Jak obie nowe trasy wpłyną na transport i rozwój regionów?

21 august 2019
Obwodnica Warszawy wpłynie na rozwój sektora magazynowego

Do 2023 roku zamknięty zostanie ring transportowy dookoła stolicy. Trasa znacznie usprawni tranzyt i komunikację związaną ze stolicą i jej okolicami, co może być przyczyną do realizacji kolejnych inwestycji magazynowych w regionie.

12 august 2019
Rekordowy rok dla polskich portów. W 2018 r. zarobiły 1/10 przychodów państwa

Polskie porty odprowadziły w minionym roku do budżetu państwa 40,6 mld złotych - to niemal 10 proc. wszystkich wpływów z VAT w budżecie, a zarazem wynik wyższy o 80,3 proc. (18,1 mld zł) od 2017 roku.

28 february 2019
Tyle dróg nie powstało jeszcze nigdy. Rekordowy rok dla GDDKiA

Przed końcem roku drogowcy oddadzą do użytku około 350 km dróg ekspresowych i autostrad. Będzie to rekordowy wynik - mimo że plany były ambitniejsze o dodatkowe 100 km.

18 december 2018
Cushman & Wakefield