Aktualności

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje logistykę: Nowa era w łańcuchach dostaw

Branża logistyczna wkracza w nową erę dzięki sztucznej inteligencji (AI). Firmy produkcyjne i operatorzy logistyczni coraz śmielej inwestują w zaawansowane algorytmy oraz uczenie maszynowe, aby sprostać rosnącym kosztom działalności i brakowi wykwalifikowanych pracowników. CargoON w swoim raporcie "Sztuczna inteligencja w łańcuchu dostaw" analizuje, jak AI rewolucjonizuje krajobraz branży, oferując strategiczne korzyści i niespotykaną dotąd wydajność.

18 lipca 2024
Jak wybierać grunty inwestycyjne? 5 porad

Inwestowanie w grunty może być opłacalną i perspektywiczną strategią lokowania kapitału, zwłaszcza w czasach inflacji, kiedy nieruchomości mogą stanowić zabezpieczenie przed utratą wartości pieniądza. Aby jednak odnieść sukces w tej dziedzinie, niezbędna jest trafna ocena oraz analiza ryzyk związanych z wyborem właściwego terenu. W tym procesie należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Wszystkie z nich omówimy w naszym artykule.

17 lipca 2024
Czy sektor OZE zmieni rynek magazynowy?

W Polsce rośnie znaczenie sektora odnawialnych źródeł energii (OZE), co ma bezpośredni wpływ na rynek magazynowy i logistyczny. Nowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe na północy kraju stwarzają specyficzne wymagania dla powierzchni magazynowych, co zmusza deweloperów do dostosowywania swoich ofert.

16 lipca 2024
Rozpoczęcie Budowy Panattoni Park Bieruń I – Nowa Inwestycja Magazynowa na Śląsku

Panattoni rozpoczęło budowę nowego magazynu – Panattoni Park Bieruń I. Nowa inwestycja, o powierzchni prawie 20 000 m kw., zlokalizowana jest w pobliżu głównych dróg komunikacyjnych Śląska. Planowane zakończenie budowy to luty 2025 roku.

11 lipca 2024
Awans w zespole Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych

Tomasz Bulej awansował na pozycję Associate w zespole Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych

09 lipca 2024
Pośrednictwo w wynajmie nieruchomości komercyjnych – dlaczego warto z niego skorzystać?

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie logistyki i magazynowania, znalezienie odpowiedniej powierzchni magazynowej staje się coraz bardziej skomplikowane. Wzrost liczby firm poszukujących optymalnych rozwiązań magazynowych sprawia, że rynek staje się coraz bardziej złożony i konkurencyjny. W takim środowisku wielu przedsiębiorców staje przed dylematem: czy warto skorzystać z usług pośrednictwa w najmie powierzchni magazynowych, czy lepiej może samemu poszukiwać odpowiedniego miejsca? Warto już na wstępie zaznaczyć, że doradztwo w wyborze powierzchni magazynowej oferuje jednak wiele korzyści, które mogą znacznie ułatwić proces i przyczynić się do zwiększenia efektywności działalności oraz optymalizacji kosztów. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć współpracę z profesjonalistami, jakie korzyści płyną z takiej decyzji oraz jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy doradczej. Zapraszam do lektury, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak profesjonalne pośrednictwo może przyczynić się do sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.

03 lipca 2024
Arvato wprowadza nowoczesne robotyczne rozwiązanie wspomagane sztuczną inteligencją

Arvato zaprezentowało nowoczesne ramię robotyczne „Leleka” kontrolowane przez system kamer z algorytmami AI, które służy do automatyzacji kompletacji i sortowania artykułów modowych w magazynach. Technologia ta została opracowana przez zespół R&D Arvato i jest obecnie stosowana w Hanowerze, w Niemczech.

02 lipca 2024
Mateusz Brzeziński

Associate Director, Dyrektor działu PropTech & Automation

+48 722 202 141
Porozmawiajmy
WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Elektryczna rewolucja: do 2030 roku na europejskich drogach będzie jeździć 75 mln pojazdów elektrycznych

Eksperci przewidują, że do 2030 r. sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczy sprzedaż wszystkich innych pojazdów, a po europejskich drogach będzie jeździć ponad 75 mln aut elektrycznych. Raport EY i Eurelectric „How do we solve the challenge of data interoperability in e-mobility?” wskazuje, że interoperacyjność i wymiana danych w ekosystemie pojazdów elektrycznych będą kluczowe dla nowych inwestycji w elektromobilność.

20 czerwca 2024
Wydajność magazynu. 5 kroków do poprawy

Magazyn to jedno z najważniejszych miejsc dla firm usługowych czy produkcyjnych. W tym miejscu są przechowywane i rozsyłane materiały czy produkty do klientów. Sprawna i wydajna praca magazynu jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Jak zadbać o tę efektywność? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym wydajność Twojego magazynu wzrośnie. Zapraszamy do lektury!

19 czerwca 2024
Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
5 trendów na rynku nieruchomości komercyjnych

Inwestorzy, deweloperzy oraz właściciele nieruchomości komercyjnych muszą stale trzymać rękę na plusie. Rynek szybko się zmienia w związku z tym Ci, którzy chcą podejmować trafne decyzje i utrzymać konkurencyjność swoich aktywów, muszą być gotowi na dostosowywanie się do aktualnych trendów. Co takiego czeka rynek nieruchomości komercyjnych w najbliższym czasie? Tym zajmiemy się w tym artykule!

10 czerwca 2024
Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Cushman & Wakefield