Janus Polska - otwarty na biznes!

18 grudnia 2023

Janus Polska - otwarty na biznes!

Spis treści

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

Nowa fabryka

Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Agency Poland, Head of E-Commerce CEE, Cushman & Wakefield, komentuje: Segment self-storage jest jednym z bardziej perspektywicznych, jeśli chodzi o polski sektor powierzchni magazynowych, a apetyty inwestorów na realizację tego typu inwestycji mogą być tym większe, że polski rynek jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. To daje niezwykle szerokie możliwości ekspansji, czemu sprzyja rozwój koncepcji 15-minutowych miast, a także niekorzystna sytuacja na rodzimym rynku mieszkaniowym, w tym przede wszystkim zbyt małe i przeludnione mieszkania. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy doradzać Janus w procesie ekspansji ich biznesu w Polsce. Biznesu ukierunkowanego między innymi na dostarczenie niezbędnych elementów do konstrukcji nowych lokalizacji self-storage. Jestem przekonany, że nowa fabryka we Wrocławiu da impuls do rozwoju Janus w Polsce, a nasza współpraca utrwali się przy kolejnych inwestycjach.

Inwestycja Janus Polska we Wrocławiu uzupełnia działalność centrum produkcyjnego i dystrybucyjnego firmy w County Durham w Wielkiej Brytanii. Wrocławska fabryka, zlokalizowana w budynku zarządzanym przez zespół Prologis, będzie służyć jako europejskie centrum produkcji i dystrybucji systemów drzwi i ścianek działowych w magazynach self-storage, przenośnych modułów oraz rozwiązań kontroli dostępu. Kluczowym aspektem stojącym za decyzją o uruchomieniu fabryki we Wrocławiu jest zaspokojenie rosnącego popytu na rozwiązania self-storage w regionie, a nowy obiekt pozwoli Janus usprawnić procesy produkcyjne i logistyczne, aby znacznie zwiększyć możliwości operacyjne firmy. Wrocławski zakład wyposażony jest w zaawansowane maszyny i technologie, dzięki czemu Janus może nadal dostarczać najnowsze rozwiązania swoim europejskim klientom.

Colin Jeromson, Managing Director, Janus International Europe Ltd komentuje: Jako wiodący producent systemów self-storage i jedyny dostawca kompleksowych rozwiązań, cieszymy się z możliwości ekspansji naszego biznesu i uruchomieniu nowe fabryki w Polsce. U podstaw naszej działalności leży dążenie do doskonałości operacyjnej, a nasz utalentowany zespół w Wielkiej Brytanii i Polsce jest zaangażowany w produkcję wysokiej jakości, zaawansowanych i zrównoważonych produktów. Z niecierpliwością czekamy na rozwój nowej generacji europejskich obiektów self-storage.

Zespół zaangażowany w jakość, innowacyjność i zrównoważony rozwój

Aleksandra Reke-Krzyszowska i Sławomir Lisiecki, prawnicy z kancelarii Argon Legal, dodają: Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w procesie inwestycyjnym, który stanowi odpowiedź na rosnący popyt na produkty Janus w Europie i jest strategicznym krokiem w rozwoju firmy. Negocjacje umowy najmu były intensywne i jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że stronom udało się osiągnąć porozumienie i sfinalizować transakcję. Chcielibyśmy podziękować członkom zespołom Janus i Prologis za efektywną współpracę i pogratulować sukcesu tego projektu.

Fabryka self-storage Janus we Wrocławiu nie tylko zwiększy możliwości produkcyjne firmy, ale także stworzy nowe na lokalnym rynku miejsca pracy oferując, m.in. stanowiska w działach produkcji, logistyki, administracji i wielu innych. Wszyscy pracownicy zakładu będą zobowiązani do przestrzegania wysokich standardów kontroli i praktyk zrównoważonego rozwoju zapewniając, że procesy produkcyjne są zgodne z zasadami odpowiedzialnego podejścia firmy Janus do ochrony środowiska.

Craig Conway, International Production Director, Janus International Europe Ltd dodaje: Polska oferuje ogromny potencjał dla rozwoju rynku self-storage, a także dostęp do utalentowanych specjalistów z obszaru produkcji. We Wrocławiu stworzyliśmy fantastyczny lokalny zespół kierowany przez naszego Factory Managera Arkadiusza Stefaniuka, który ma solidne doświadczenie w działalności produkcyjnej na potrzeby self-storage. Cieszę się, że nasze zrównoważone praktyki i produkty zyskały uznanie branży zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i całej Europie. Ochrona środowiska to obszar, na którym będziemy się nadal koncentrować, wdrażając najnowsze maszyny i technologie, aby dostarczać najlepsze w swojej klasie produkty naszym europejskim klientom.

Magazyny Janus Polska we Wrocławiu

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowo-biurowa o całkowitej powierzchni 49 000 m2. Obiekt został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw zarówno dla rynków lokalnego, europejskiego, jak i globalnego. Park logistyczny, w stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8.

Również potrzebujesz hali magazynowej dla swojego biznesu? Jeśli tak to koniecznie sprawdź oferty wynajmu magazynów.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield