MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

09 maja 2024

MEDiVET S.A. wprowadzi się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Spis treści

MEDiVET S.A., wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych, wynajął ponad 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Fortress Logistics Park Bydgoszcz. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjacjach oraz przygotowaniu specyfikacji technicznej magazynu MEDiVET reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate w procesie negocjacji umowy najmu zapewniła kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

MEDiVET - profil działaności

MEDiVET działa na rynku od 30 lat, a od 2019 roku jest częścią międzynarodowego koncernu weterynaryjnego Covetrus. Tym samym firma posiada doskonałą znajomość lokalnego rynku oraz unikalne międzynarodowe doświadczenie, co pozwala jej dbać o zdrowie i dobrostan zwierząt, zapewniając lecznicom z całego kraju bogaty asortyment produktów leczniczych i weterynaryjnych, diety weterynaryjne, karmy bytowe, suplementy oraz narzędzia chirurgiczne, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, jak również usługi oraz ofertę edukacyjną. Powierzchnia wynajęta przez firmę MEDiVET w centrum logistycznym przeznaczona została na hurtownię farmaceutyczną produktów leczniczych weterynaryjnych i będzie obsługiwała region Bydgoszczy oraz całej zachodniej i północnej Polski. 

Celem przeniesienia magazynu MEDiVET do Fortress Logistics Park w Bydgoszczy jest zapewnienie możliwości wdrożenia i doskonalenia najwyższych standardów dystrybucyjnych w dynamicznie rozwijającej się branży weterynaryjnej. Lokalizacja jest również istotna ze względu na zapewnienie ciągłości pracy naszemu zespołowi oraz rozwój usług logistycznych dla naszych klientów – mówi Robert Kaszyński, CEO w MEDiVET.

Na powierzchni prawie 6200 mkw. nowy obiekt magazynowy MEDiVET oferuje przestrzeń dla 40 000 produktów drobnicowych oraz 4000 miejsc paletowych.

MEDiVET wysyła średnio ponad  1600 przesyłek dziennie, a dostawy realizuje tego samego dnia oraz w ciągu 24 godzin dostarcza lekarzom weterynarii zamówione produkty. Zastosowane rozwiązania techniczne i informatyczne umożliwiają nam całodobową kontrolę nad przechowywanymi produktami w zakresie temperatur od +2°C do +8 °C. oraz od +15°C do +25 °C. Nasza nowa powierzchnia magazynowa odpowiada wszelkim europejskim standardom w zakresie bezpiecznego magazynowania i dystrybucji leków –  mówi Michał Wadas, Dyrektor d.s. Logistyki w MEDiVET.

Wynajem magazynu przez MEDiVET

W Fortress Logistics Park Bydgoszcz MEDiVET wynajął blisko 6200 mkw. powierzchni magazynowej oraz około 400 mkw. powierzchni biurowej. Proces przygotowania i oddania nowej powierzchni dla MEDiVET powinien być zakończony w grudniu 2024, natomiast relokacja powinna zakończyć się na początku przyszłego roku po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń oraz koncesji prawnych.

W procesie poszukiwania optymalnej lokalizacji dla MEDiVET kluczowe było znalezienie takiej inwestycji, która będzie zapewniać naszemu klientowi sprawną obsługę łańcucha dostaw oraz zagwarantuje możliwość dostosowania powierzchni do surowych wymagań branży farmaceutycznej i weterynaryjnej. Rozkład takiego magazynu musi posiadać różne strefy – przyjęć, wydań, strefę magazynową. Kluczową rolę odgrywa tu również temperatura, która powinna zamykać się w przedziale od +15°C do +25 °C oraz chłodnie +2°C do +8 °C. Nasz wybór padł finalnie na Fortress Logistics Park Bydgoszcz. Dogodna lokalizacja tej nieruchomości oraz bardzo dobra współpraca z Fortress Logistics Real Estate w zakresie dostosowania powierzchni do wymagań MEDiVET pozwoli na sprawne sfinalizowanie tego projektu – tłumaczy Konrad Jacewicz, Associate, Industrial Agency, Cushman & Wakefield. 

Fortress Logistics Park Bydgoszcz to nowoczesny park magazynowy przeznaczony zarówno dla najemców logistycznych, jak i produkcyjnych. Projekt znajduje się we wschodniej części miasta i zaoferuje docelowo sześć budynków o łącznej powierzchni ok. 90 000 mkw. posiadających certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent. Dużym atutem FLP Bydgoszcz jest jego lokalizacja niedaleko autostrady A1 oraz drogi szybkiego ruchu S10, która umożliwia sprawną dystrybucję towarów w inne części Polski. 

Jesteśmy dumni z faktu, że MEDiVET jako jeden z liderów branży farmaceutycznej wybrał Fortress Logistics Park Bydgoszcz, doceniając nie tylko jego dogodną lokalizację, ale także wysoką jakość naszych powierzchni magazynowych. Jest to jasny sygnał, że nasze magazyny spełniają najwyższe standardy. Dziękujemy zespołom MEDiVET oraz Cushman & Wakefield za duże zaangażowanie w proces negocjacji, dzięki któremu jeszcze w tym roku będziemy mogli przekazać MEDiVET gotową powierzchnię. Mamy nadzieję, że nasza współpraca przyniesie obu stronom wiele korzyści i przyczyni się do dalszego rozwoju działalności MEDiVET na polskim rynku. – tłumaczy Aleksander Kobyliński, Associate Director Leasing & Asset Management, Fortress Logistics Real Estate.

Strategia zarządzania Fortress Logistics Real Estate

Fortress Logistics Real Estate jest południowoafrykańskim funduszem inwestycyjnym specjalizującym się w rozwijaniu i zarządzaniu nieruchomościami logistycznymi i handlowymi klasy premium. Firma posiada silne kompetencje deweloperskie, które wykorzystuje do budowania swojego portfela nieruchomości. W ramach strategii długoterminowego zarządzania własnymi aktywami Fortress kładzie duży nacisk na to, aby realizowane obiekty spełniały najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu staną się ekologicznym i przyjaznym środowiskiem pracy wspierającym rozwój biznesu najemców.

Proces negocjacji umowy najmu był wymagający, gdyż konieczne było wypracowanie rozwiązań, które nie tylko spełniałyby potrzeby logistyczne najemcy, ale także odpowiadałyby surowym wymaganiom regulacyjnym branży farmaceutycznej i weterynaryjnej. Dzięki profesjonalnemu podejściu stron i nastawieniu na zrealizowanie wspólnych celów biznesowych, udało się wypracować warunki najmu satysfakcjonujące dla wszystkich zaangażowanych. Co istotne, umowa najmu odzwierciedla zaangażowanie Fortress Logistics Real Estate i MEDiVET na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska poprzez zastosowanie tzw. "zielonych" postanowień umownych, dotyczących m. in. redukcji śladu węglowego oraz emisji gazów cieplarnianych - podsumowuje radca prawny Magdalena Wojnarowska, wspólnik w kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik sp. j.

 

Poznaj naszą ofertę magazynów do wynajęcia i rozwiń swoją działalność.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

LCP Properties rozwija swój biznes

LCP Properties, znany na polskim rynku, jako jeden z inwestorów i deweloperów parków handlowych, wprowadza nową dynamikę w swojej działalności. Teraz skupiają się na ekspansji swojej sieci magazynów miejskich pod marką Multipark.

06 września 2023
Stokrotka wprowadza się do Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, tym razem decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

14 grudnia 2022
Stokrotka nowym najemcą w 7R Park Bydgoszcz I

Sieć sklepów reprezentowana przez Cushman & Wakefield wynajęła w 7R Park Bydgoszcz I prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

18 stycznia 2022
Cushman & Wakefield