Nowa lokalizacja na magazynowej mapie Polski - Panattoni Park Olsztyn

19 kwietnia 2020

Nowa lokalizacja na magazynowej mapie Polski - Panattoni Park Olsztyn

Spis treści

Panattoni inwestuje na Warmii. Powstaje tam Panattoni Park Olsztyn, centrum logistyczne liczące 36 000 mkw. Park ma już pierwszego najemcę.

Deweloper rozpoczął budowę parku logistycznego w Olsztynie o powierzchni ponad 36 000 mkw. To pierwsza taka inwestycja dedykowana wielu najemcom w regionie Warmii i Mazur. Projekt będzie przebiegać w kilku etapach, a pierwsza z nich gotowa będzie w sierpniu 2020 roku. Panattoni podpisał już pierwszą umowę najmu w parku z A&E Clothing na powierzchnię 7 500 mkw.

Premierowa inwestycja Panattoni w województwie warmińsko-mazurskim na pewno przyciągnie uwagę wielu firm, także lokalnych. Ten nowoczesny park będzie zlokalizowany nie tylko w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych, lecz również niedaleko stolicy regionu - Olsztyna - która gwarantuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników - komentuje Tomasz Bulej, Młodszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny w Olsztynie

Panattoni Park Olsztyn to inwestycja składająca się z dwóch budynków A-klasowych o łącznej powierzchni około 36 000 mkw. Są one zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". Park położony będzie w gimnie Stawiguda tuż przy węźle Południe, gdzie krzyżują się drogi ekspresowe S51 i S16. W odległości ok. 20 km znajduje się trasa S7. Bliskość miasta Olsztyn zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BTS dla Animex Foods pod Ostródą

Panattoni zakończył budowę obiektu dedykowanego Animex Foods pod Ostródą. Inwestycja liczy 10 153 mkw. powierzchni logistycznej.

26 kwietnia 2021
Panattoni buduje nowy BTS w Ostródzie

Panattoni wybuduje magazyn dla producenta mięsa. Obiekt BTS o powierzchni ponad 10 000 mkw. powstanie pod Ostródą, a gotowy będzie w I kwartale 2021 r.

11 października 2020
Zalando Lounge oficjalnie otworzyło swój magazyn w Polsce

Największa platforma zakupowa - Zalando Lounge - uruchomiła swoje pierwsze, poza rodzimym rynkiem, centrum logistyczne. Z magazynu obsługiwani będą klienci ze wszystkich europejskich rynków.

03 listopada 2019
Cushman & Wakefield