Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

11 kwietnia 2021

Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

Spis treści

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

Panattoni wybudował terminal przeładunkowy dla DB Schenker w Świdniku na początku tego roku. Powierzchnia inwestycji wynosi 5 165 mkw. Obiekt przeszedł certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" i jest trzecim budynkiem od dewelopera dla logistyka.

Realizacje dla DB Schneker są doskonałym sprawdzianem naszych możliwości w zakresie dostarczania ekologicznych obiektów, powstałych zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Uzyskując certyfikację dla obiektu w Świdniku, po raz kolejny pokazaliśmy, że nasze realizacje wybiegają poza standard tu i teraz”. I dodaje: „W dwóch kategoriach inwestycja otrzymała ocenę wyższą niż Very Good i traktujemy to jako zapowiedź naszego rozwoju. Pierwsze obiekty na poziomie „Excellent” w polskim portfolio Panattoni już powstają, a w czeskim Chebie w ub. r. ukończyliśmy pierwszą w naszej historii realizację na poziomie Outstanding - komentuje Emilia Dębowska, Sustainability Manager w Panattoni.

Magazyny w regionie Lublina

Terminal ma 46 doków, a część biurowo-socjalna wynosi 665 mkw. Stąd DB Schenker obsługiwać będzie klientów z województwa lubelskiego. Obiekt został wyposażony w nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania. Część inwestycji napędzana jest przez OZE, emisja CO2 została ograniczona o ok. 30%, zużycie energii o 34%, natomiast zużycie wody o 67%.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy warto inwestować w Lublinie? Uwarunkowania inwestycyjne Lublina

Lublin – największy ośrodek kulturowy, akademicki i biznesowy po wschodniej stronie Wisły, z obszarem metropolitalnym liczącym blisko 650 000 mieszkańców. Dobrze wykształcona kadra, konkurencyjne koszty pracy i najmu powierzchni oraz dostęp do dobrej jakości dróg ekspresowych to tylko niektóre atuty wpływające na atrakcyjność inwestycyjną miasta.

28 czerwca 2023
KOSTAL inwestuje w Polsce

KOSTAL Automobil Elektrik, niemiecka firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, podpisała umowę na ponad 17 000 mkw. powierzchni produkcyjnej w Panattoni Park Lublin IV.

21 czerwca 2023
Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin — miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Cushman & Wakefield