City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

24 października 2023

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Spis treści

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

Długotrwała współpraca z rekordowymi efektami

Od początku swojej współpracy Grupa Raben podpisała z Panattoni umowy najmu obejmujące ponad 210 000 metrów kwadratowych powierzchni. Współpraca obu firm w Wielkopolsce ma szczególne znaczenie, ponieważ pierwszy projekt, o powierzchni 26 000 metrów kwadratowych, został zrealizowany ponad dekadę temu. W tym roku operator logistyczny już wynajął 12 000 metrów kwadratowych w Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu, a teraz pobił rekord pod względem wielkości powierzchni zajmowanej przez jedną firmę w ramach segmentu City Logistics, która wynosi 44 000 metrów kwadratowych na ulicy Obodrzyckiej w Poznaniu. Rozpoczęcie operacji logistycznych w City Logistics Poznań III jest planowane na lipiec 2024 roku.

Inwestycja pod lupą ESG

Ten obiekt wpisuje się w politykę klimatyczną Grupy Raben, która niedawno otrzymała srebrne wyróżnienie EcoVadis, plasując się wśród 25% firm na całym świecie, które integrują czynniki pozafinansowe (ESG) w swoje strategie i operacje.

Inwestycja ta zostanie zrealizowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonej budowy, o czym świadczą certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent oraz certyfikat FM Global, wydawany przez największą na świecie amerykańską firmę ubezpieczeniową. Najemca skorzysta z rozwiązań oszczędzających energię i wodę, a także z udogodnień związanych z dobrym samopoczuciem użytkowników. Ponadto Panattoni zadba o różnorodność biologiczną w ramach projektu, tworząc obszary zielone na terenie inwestycji. 

Poznań - miejsce, gdzie logistyka spotyka przyszłość

Poznań to strategiczny węzeł logistyczny w Europie, łączący Polskę i Niemcy. Przedsiębiorcy o międzynarodowym zasięgu zawsze z uwagą przyglądają się tej lokalizacji. Dla Grupy Raben to nie tylko dostęp do parku logistycznego blisko autostrady A2, co umożliwi obsługę różnorodnych rynków krajowych i europejskich, ale także inwestycja w obrębie miasta, co stwarza atrakcyjne warunki do przyciągania wykwalifikowanych pracowników.

Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi nam rozwijanie współpracy z naszymi stałymi klientami, a także zwiększenie możliwości prowadzenia nowych projektów w tej strategicznie ważnej lokalizacji dla Polski i Europy. Te przestrzenie spełnią nie tylko najwyższe standardy bezpieczeństwa, operacyjne i środowiskowe Grupy Raben, ale również uzupełnią nasze portfolio na terenie Poznania o specjalistyczne obszary składowania, takie jak logistyka miejska, składowanie w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Dzięki nowym magazynom będziemy w stanie świadczyć kompleksowe usługi logistyczne, w tym magazynowanie i pełen zakres usług dodatkowych, a także usługi związane z kontenerami, celnymi i dystrybucyjnymi. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji, w połączeniu z stabilnymi operacjami oferowanymi od lat w tym regionie, mogą wpłynąć na dalsze decyzje o lokalizacji centralnych magazynów europejskich w Wielkopolsce, - mówi Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield