Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

13 lutego 2024

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Spis treści

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

Deweloper planuje rozpocznie realizacji projektu we wschodniej części Szczecina na trzeci kwartał 2024 roku. Projekt w formacie BTS obejmie 51 500 m. kw. powierzchni przemysłowej oraz 2 870 m. kw. powierzchni biurowej. Dzięki dogodnej lokalizacji, centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało północno-zachodnią Polskę oraz region Berlina. Planowane ukończenie inwestycji przewidziane jest na połowę 2025 roku.

- Regularność, z którą Panattoni BTS realizuje najbardziej ambitne projekty o strategicznym znaczeniu, to potwierdzenie, że międzynarodowe firmy chcąc rozwijać się w regionie, znajdują w nas pewnego partnera dostarczającego powierzchnie szyte na miarę. W tym przypadku szczególną rolę odegrała też synergia pomiędzy Panattoni BTS a Panattoni Emerging Markets, dzięki której mogliśmy idealnie odpowiedzieć na oczekiwania klienta – mówi Marek Foryński, Managing Director w Panattoni BTS.

Dach obiektu zostanie wzmocniony i wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MWp, co umożliwi wykorzystanie energii słonecznej. Dodatkowo, ogrzewanie będzie realizowane za pomocą ekologicznych pomp ciepła. W ramach oszczędności zasobów, przewidziana jest także instalacja systemu do recyklingu wody szarej. Dla wygody pracowników, na terenie obiektu zostanie udostępniona infrastruktura rowerowa z wiatami na 48 rowerów oraz 20 punktami do ładowania samochodów elektrycznych.

Szczecin - magnes dla zagranicznych firm

W ciągu ostatnich lat rynek nieruchomości przemysłowych w Zachodniopomorskiem dynamicznie się rozwijał. Powierzchnie przemysłowe w tym regionie przyciągają zainteresowanie zagranicznych firm, zwłaszcza z Europy Zachodniej i Skandynawii, które decydują się ulokować tu swoje magazyny i zakłady produkcyjne.

- Szczecin przyciąga biznes dzięki atutom takim jak bliskość autostrady, proinwestycyjne podejście władz miasta czy strategiczne położenie niedaleko granicy niemieckiej i portu w Świnoujściu. Nasza nowa inwestycja przygotowywana wspólnie z Panattoni BTS w pełni skorzysta z tych atutów. Centrum dystrybucyjne będzie doskonale skomunikowane – dostępna jest zarówno nowoczesna infrastruktura drogowa, umożliwiająca obsługę rynków polskiego i niemieckiego, jak również sprawne połączenie SKM do centrum Szczecina, szczególnie istotne dla pracowników. Obiekt będzie zrealizowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i otrzyma certyfikację metodą BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

 

Przeczytaj również: Strategia ESG: co to jest oraz co powinna uwzględniać?

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

01 czerwca 2023
Cushman & Wakefield