CTP rusza z budową pierwszego magazynu na Podkarpaciu

14 marca 2024

CTP rusza z budową pierwszego magazynu na Podkarpaciu

Spis treści

Deweloper CTP rozpoczyna realizację swojego pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego w regionie. W ramach CTPark Rzeszów powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 50 tys mkw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy tego projektu zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

CTPark Rzeszów - plan inwestycji

CTPark Rzeszów będzie 12-metrowym magazynem wysokiego składowania. Inwestycja zostanie wyposażona w doki przeładunkowe z podnośnikami hydraulicznymi i świetliki dachowe. Przestrzeń została zaplanowana zgodnie z wysokimi standardami operacji logistycznych i produkcyjnych.

- Uruchomienie CTPark Rzeszów to nasza odpowiedź na wciąż jednak niewystarczającą nową podaż w stosunku do popytu i plany rozwoju spółki. Chcemy stworzyć w Polsce świetnie skomunikowaną sieć parków biznesowych. Obecnie nasze inwestycje obejmują już swoim zasięgiem 8 województw. W ramach realizacji CTPark Rzeszów dostarczymy dwa kolejne budynki o powierzchniach najmu 16 200 mkw. i 33 400 mkw. Właśnie ruszamy z budową większego z obiektów - wyjaśnia Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska.

Sterowanie oświetleniem w kompleksie będzie zapewniać system DALI, a układ grzewczy będzie zasilany przez pompy ciepła. Dzięki inteligentnemu systemowi pomiaru, najemcy będą mogli stale kontrolować i optymalizować zużycie mediów. Dodatkowo, konstrukcja budynku została przygotowana pod instalację paneli fotowoltaicznych.

Ponadto, co najmniej 6 proc. miejsc postojowych zostanie wyposażonych w stacje do ładowania samochodów elektrycznych, z opcją rozszerzenia tej infrastruktury na 20 proc. przestrzeni parkingowej. Cały teren inwestycji będzie objęty stałym monitoringiem.

- W pierwszej fazie najmniejsze unity będą mieć 4 000 mkw. W kolejnych etapach kompleksu jeszcze mocniej zdywersyfikujmy dostępne powierzchnie. Nasze doświadczenie przy budowie magazynów miejskich w aglomeracji śląskiej pokazało bowiem, że istnieje duże zapotrzebowanie na wysokojakościowe moduły o małym metrażu. Są one celem nie tylko lokalnych firm, ale i zagranicznych korporacji, które stopniowo uruchamiają swoje operacje w Polsce, zostawiając sobie potencjalną opcję ekspansji w przyszłości w zgodzie z realnym zapotrzebowaniem na dany moment. Jako długoterminowy właściciel wszystkich projektów wchodzących w skład naszego portfolio, możemy im to zapewnić - tłumaczy Łukasz Tomczyk, Business Developer w CTP Poland.

Region Rzeszowa: Magnes dla nowych inwestycji

W regionie Podkarpacia aktywnie działa szereg operatorów z różnych sektorów, a liczba nowych firm nadal wzrasta. Według prognoz, stolica województwa podkarpackiego stanie się kluczowym punktem przeładunkowym dla procesu odbudowy Ukrainy, jednocześnie zajmując pozycję jednego z najważniejszych miast w Europie Środkowo-Wschodniej.

Znaczna większość inwestycji koncentruje się w rejonie Rzeszowa, zwłaszcza na jego północno-wschodnich obszarach, takich jak Jasionka czy Dworzysko. Dodatkowo, na Podkarpaciu na koniec ubiegłego roku odnotowano jeden z najniższych poziomów pustostanów wśród wszystkich regionalnych rynków w Polsce.

- Rzeszów przyciąga coraz więcej inwestorów z sektorów produkcji i logistyki. Miasto to wybiera coraz więcej przedsiębiorców, nie tylko z silnie rozwiniętych w tym regionie branż, takich jak: lotnicza, IT, elektromechaniczna, motoryzacyjna, chemiczna czy farmaceutyczna. Ważnym aspektem rozwoju Rzeszowa, jak również całego województwa podkarpackiego, jest obecność branży militarnej oraz generowanego przez nią zapotrzebowania na usługi i towary - mówi Magdalena Muszyńska, Negotiator w Cushman & Wakefield.

- Jestem ogromnie dumny z tego, że w Rzeszowie będzie realizowana inwestycja firmy CTP. To dowód na to, że nasze miasto staje się jeszcze bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych potentatów, którzy inwestując tu, rozwijają nasze miasto, wzmacniają jego potencjał i tworzą, co dla mnie szczególnie istotne, nowe miejsca pracy. Dzięki nim Rzeszów zyskuje na znaczeniu i atrakcyjności. CTP swój park przemysłowo-logistyczny wybuduje w północno-zachodniej części miasta, która jest sercem gospodarczym Rzeszowa. Chcemy te tereny wzmacniać i uatrakcyjniać oraz jeszcze lepiej skomunikować zarówno z autostradą A4 jak i drogą ekspresową S19. W tym celu przygotowujemy potężną inwestycję drogową, która połączy ul. Warszawską z terenami przemysłowymi. Na budowę tej nowej, ponad pięciokilometrowej drogi zdobyliśmy zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 250 mln zł. Przygotowania do realizacji tej ważnej dla miasta, jak też i dla firm działających w strefie inwestycji już prowadzimy - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zobacz magazyny w Rzeszowie w naszej ofercie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa fabryka dla Knorr-Bremse w Rzeszowie: Inwestycja na miarę globalnego przemysłu

Panattoni właśnie ukończył budowę zakładu produkcyjno-usługowego dla Knorr-Bremse, producenta układów hamulcowych dla pojazdów szynowych i użytkowych. Ta nowa inwestycja przewiduje zatrudnienie co najmniej 400 pracowników i obsługę wielu europejskich rynków.

31 października 2023
Magazyn, jako inwestycja: Otwórz drzwi do pasywnego dochodu

Inwestorzy często lokują swoje środki poprzez zakup gotowego obiektu z podpisaną umową najmu z jednym lub z kilkoma najemcami. Magazyny, mimo że często są niedoceniane, stanowią niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną, która może przynieść stabilny pasywny dochód. W tym artykule przyjrzymy przedstawię Państwu właśnie jeden z takich obiektów.

18 października 2023
DSV Road dołącza do najemców LCube Rzeszów Airport

Firma DSV – Global Transport and Logistics została nowym najemcą w LCube Rzeszów Airport wynajmując 2 500 mkw. i 360 mkw. na biura.

09 października 2023
Cushman & Wakefield