Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

18 czerwca 2024

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Spis treści

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

– Na rynku łódzkim – w logistycznym sercu Polski – dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln m kw. powierzchni przemysłowych i jest to jeden z największych wolumenów w kraju. Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie klasy A jest w regionie wciąż bardzo duże, dlatego dziękujemy PKO Bankowi Polskiemu za wsparcie kolejnej naszej realizacji. Panattoni Park Zgierz ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych ma ogromny potencjał dla logistyki i dystrybucji zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Projekt osiągnie docelowo blisko 160 000 m kw. powierzchni, która pozwoli na prowadzenie zróżnicowanych procesów: od magazynowania, przez operacje logistyczne, po produkcję – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Panattoni Park Zgierz to centrum logistyczne klasy A, położone w centralnej części kraju, w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych. Inwestycja realizowana jest etapami. Pierwszy etap, obejmujący 52 900 m², został ukończony i jest już użytkowany przez trzech najemców. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
Cushman & Wakefield