Aktualności

Wydajność magazynu. 5 kroków do poprawy

Magazyn to jedno z najważniejszych miejsc dla firm usługowych czy produkcyjnych. W tym miejscu są przechowywane i rozsyłane materiały czy produkty do klientów. Sprawna i wydajna praca magazynu jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Jak zadbać o tę efektywność? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym wydajność Twojego magazynu wzrośnie. Zapraszamy do lektury!

19 czerwca 2024
5 trendów na rynku nieruchomości komercyjnych

Inwestorzy, deweloperzy oraz właściciele nieruchomości komercyjnych muszą stale trzymać rękę na plusie. Rynek szybko się zmienia w związku z tym Ci, którzy chcą podejmować trafne decyzje i utrzymać konkurencyjność swoich aktywów, muszą być gotowi na dostosowywanie się do aktualnych trendów. Co takiego czeka rynek nieruchomości komercyjnych w najbliższym czasie? Tym zajmiemy się w tym artykule!

10 czerwca 2024
Modernizacja magazynu czy przeprowadzka?

Modernizacja magazynu czy przeprowadzka? To pytanie, z którym mogą zmierzyć się przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju. Decyzja o modernizacji lub przeprowadzce magazynu zależy od wielu czynników, w tym od aktualnych potrzeb firmy, możliwości rozwoju, kosztów oraz przyszłych celów operacyjnych. Na które rozwiązanie zatem się zdecydować w konkretnej sytuacji? W poniższym artykule zastanowimy się nad tym tematem. Zapraszamy do lektury!

22 maja 2024
Magazyn spożywczy. Jak znaleźć odpowiedni?

W branży spożywczej od zawsze istotną rolę odgrywają precyzyjne i wymagające przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Dostawcy muszą zachowywać wyśrubowane standardy oraz przepisy bezpieczeństwa. Sytuacja ta oczywiście znajduje odzwierciedlenie również w przepisach dotyczących magazynów spożywczych. Dzięki temu na nasze stoły mogą trafić świeże i bezpieczne produkty, które nadają się do spożycia. Jak zatem znaleźć odpowiedni magazyn spożywczy? Zadanie nie należy do najłatwiejszych - zajmijmy się więc tym zagadnieniem.

09 maja 2024
Przeprowadzka z magazynu do magazynu. 5 najczęściej popełnianych błędów

Przeprowadzka do nowego magazynu jest prawdziwym wyzwaniem i wiąże się z wieloma trudnościami logistycznymi oraz organizacyjnymi. Należy znaleźć nowy obiekt, który będzie spełniać wszystkie wymagania, odpowiednio zaplanować cały harmonogram przeprowadzki, a w tym samym czasie dalej utrzymywać ciągłość logistyczną. Ten skomplikowany proces może nieść ze sobą wiele błędów, które łatwo popełnić. W tym artykule postaramy się przedstawić ewentualne trudności, dzięki czemu będziesz w stanie ich uniknąć w przyszłości.

25 kwietnia 2024
Ile kosztuje budowa magazynu?

Nie można mieć żadnych wątpliwości, że magazyny są niezwykle ważną częścią łańcucha dostaw. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie i wysyłanie towarów po całym świecie. Niezależnie od przeznaczenia tej nieruchomości, budowa magazynu to kosztowne przedsięwzięcie. O jakich kosztach mowa? Tym tematem zajmiemy się dogłębnie w poniższym artykule.

10 kwietnia 2024
Brownfield czy greenfield? Jakie grunty wybrać?

Zasoby atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych maleją, a konkurencja o te tereny będzie wzrastać. Działki niezabudowane, umiejscowione na obrzeżach dużych miast, czy w pobliżu węzłów komunikacyjnych, są najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji z branży produkcyjnej, magazynowej i logistycznej. Bliskość miast zapewnia dostęp zarówno do rynku zbytu jak i zasobów ludzkich. Odpowiednich wolnych terenów zaczyna jednak brakować. Deweloperzy i inwestorzy z branży przemysłowej i logistycznej coraz częściej kierują swój wzrok w kierunku terenów poprzemysłowych – działek typu brownfield. Jakie są różnice między gruntami typu greenfield i brownfield? Z jakimi wyzwaniami mierzymy się wybierając grunt pod inwestycję? Zainteresowany tym tematem? Miłej lektury!

25 marca 2024
Natalia Gawryołek

Asystentka Działu i Marketing Trainee

+48 722 202 154
Porozmawiajmy
Inwestycje typu brownfield na rynku magazynów

Rynek magazynowo-logistyczny jest niezwykle rozbudowany. Cieszy się od dłuższego czasu olbrzymią popularnością. Jest to również jeden z bardziej perspektywicznych fragmentów rynku. Obecnie widać w nim duże zainteresowanie terenami brownfield. Ma to związek z olbrzymim zainteresowaniem magazynami miejskimi. Gruntów greenfield w obrzeżach aglomeracji jest coraz mniej. Jak wygląda obecna sytuacja? Dlaczego inwestycje brownfield są tak popularne w obszarze rynku magazynów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

06 marca 2024
Zarządzanie magazynem w praktyce - 3 porady

Magazyn stanowi istotny element łańcucha dostaw, wpływając bezpośrednio na efektywność i rentowność przedsiębiorstwa. W praktyce, skuteczne zarządzanie tym miejscem wymaga zrozumienia różnorodnych aspektów, od organizacji przestrzeni po optymalizację procesów logistycznych. Bardzo łatwo to powiedzieć, jednak zazwyczaj w praktyce już jest nieco gorzej. Mogą pojawić się problemy, przeszkody... W tym artykule przybliżymy Ci jak skutecznie zarządzać magazynem. Nasze porady przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników i zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. A zatem zaczynajmy!

21 lutego 2024
Jakie są zalety wynajmu powierzchni magazynowej w parku logistycznym?

Wybór odpowiedniego miejsca na przechowywanie towarów jest jedną z bardziej istotnych decyzji z punktu widzenia prowadzenia przedsiębiorstwa. Ma ona przełożenie na ogólny sukces firmy. Jednym z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, są parki logistyczne. Wyróżniają się one jako nowoczesne centra, które oferują nie tylko przestrzeń magazynową, ale także szereg korzyści, które mogą usprawnić działanie łańcucha dostaw. Warto przyjrzeć się, dlaczego wynajem magazynu w parku logistycznym staje się coraz bardziej atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorstw. Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

07 lutego 2024
Najnowsze Zmiany w Specjalnych Strefach Ekonomicznych - zmiany nadchodzące w 2024 roku

W nowym 2024 roku, Specjalne Strefy Ekonomiczne weszły ze zmianami dotyczącymi warunków wydawanych Decyzji o wsparciu, a to za sprawą Rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji. Te zmiany, choć wymagające dostosowania się do prawa unijnego, przynoszą przedsiębiorcom nowe możliwości i korzyści. Przyjrzyjmy się głównym zmianom, które otwierają nowe perspektywy dla biznesu.

29 stycznia 2024
Magazyn wysokiego składowania. Charakterystyka, wymiary i zakup powierzchni

Magazyny wysokiego składowania to w ostatnich latach bez wątpienia najczęściej oddawane do użytku nieruchomości wykorzystywane przez branżę logistyczną. Są one kluczem do efektywnego zarządzania powierzchnią, a także przechowywania relatywnie dużej ilości towarów na określonej powierzchni. Istota opiera się na wykorzystaniu dostępnej wysokości pomieszczenia, co umożliwia maksymalną optymalizację przestrzeni magazynowej. Czym dokładnie charakteryzuje się ten magazyn oraz co można w nim przechowywać? Sprawdźmy!

17 stycznia 2024
Ogrzewanie magazynu w praktyce. O czym należy pamiętać?

Wybór odpowiedniego magazynu to nie tylko dobór adekwatnej pod względem wielkości powierzchni operacyjnej, dogodna lokalizacja czy dobry dostęp do kadry pracowniczej. Przed najemcą stoją do rozważenia także inne równie istotne kwestie. Jedną z nich jest odpowiednie ogrzanie powierzchni magazynowej.

09 stycznia 2024
Logistyka Św. Mikołaja, czyli jak Święty dostarcza prezenty?

W Wigilię Bożego Narodzenia niemal każdy – niezależnie od wieku – czeka na prezenty od Świętego Mikołaja oraz jego charakterystycznych czerwonych sani napędzanych zaprzęgiem dziewięciu reniferów. Dostarczenie prezentów do każdego domu w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez pomocy doskonale zgranego zespołu elfów Św. Mikołaja. Logistykę tego szczególnego dnia przybliża międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w swojej świątecznej infografice – Jak Święty dostarcza prezenty.

20 grudnia 2023
Cushman & Wakefield