Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
3,3 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
7%
W budowie
254 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,80 - 4,50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

Stolica Wielkopolski należy do największych polskich miast. Położenie Poznania w zachodniej części kraju oraz dogodna komunikacja dzięki autostradzie A2, przyciąga wielu inwestorów z Niemiec. Współpraca handlowa z Europą Zachodnią, w tym inwestycje z sektora motoryzacyjnego, są ważnym elementem rozwoju metropolii. Poznań oferuje tereny inwestycyjne aż w pięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych, co stwarza przyjazny klimat do rozwoju działalności inwestycyjnej. Magazyny do wynajęcia w Poznaniu zapewniają dogodne warunki do prowadzenia działalności logistycznej, dystrybucyjnej, produkcyjnej na terenie dynamicznie rozwijającego się regionu.

Projekty magazynowe lokalizowane są w większości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów autostrady A2 (Gądki, Komorniki) czy Zachodniej Obwodnicy Poznania (droga ekspresowa S11) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Każdy z tych punktów zapewnia łatwą komunikację zarówno z najważniejszymi rejonami w Polsce jak i jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej jak i Skandynawii

Rejon Poznania znajduje się wysoko w rankingu zainteresowań najemców, o czym świadczy wysoki udział w wolumenie transakcji zawartych na rynku. Warto także podkreślić znaczący spadek pustostanów oraz duże zainteresowanie powierzchniami w regionie - mówi Magdalena Taciak. 

Oferta dla małych, średnich i dużych inwestorów

Powierzchnie magazynowe w Wielkopolsce to oferta dla inwestorów, którzy oczekują wysokich standardów technicznych obiektów przy możliwości swobodnej aranżacji powierzchni magazynowej. Nowoczesne obiekty logistyczne i dystrybucyjne klasy A dostosowane są do wygórowanych potrzeb współczesnej logistyki. Magazyny posiadają dostęp do wszelkich mediów, a moduły powierzchni biurowej i socjalnej są klimatyzowane.

Dobra lokalizacja w konkurencyjnej cenie

Parki dystrybucyjne w tym regionie położone są w strategicznych logistycznie miejscach na terenie Poznania i jego okolicach. Dzięki bliskości głównych szlaków komunikacyjnych (autostradzie A2) dojazd zarówno do centrum miasta, innych części Polski, jak i zachodniej granicy jest szybki, łatwy i dogodny.

Potencjał logistyczny regionu wzrośnie po ukończeniu trasy S5, która zapewni szybkie połączenie Poznania z Dolnym Śląskiem i Pomorzem - dodaje Michał Sikora. 

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁE MIEJSCE
na inwestycje

Województwo wielkopolskie zaliczane jest przez ekspertów do grupy trzech regionów o najwyższej atrakcyjności inwestowania w kraju. Przesądziły o tym takie czynniki jak: dostępność komunikacyjna, otoczenie biznesu, chłonność rynku, poziom rozwoju przemysłu.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

INFRASTRUKTURA
na medal

Wielkopolska charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Rozbudowywana sieć dróg i autostrad, modernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Wielkopolska przyciąga licznych inwestorów

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DYSTRYBUCJA
na północ i zachód

Region pełni coraz ważniejszą rolę jako punkt prowadzący dystrybucję w kierunku zachodnim (np. Niemcy) oraz północnym (Skandynawia).

Ciekawostki o regionie Poznania

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Niemieccy eksperci ocenili, ze Poznań należy do miast najbardziej atrakcyjnych dla ludzi biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej (klasyfikując stolicę Wielkopolski na 5. miejscu wśród 150 miast z tego regionu).

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Największy kapitał ulokowały w Wielkopolsce firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Szwecji, Japonii, Holandii i Szwajcarii.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego zainwestowały około 7 mld USD w rozwój region (w tym najwięcej w przemyśle spożywczym, chemicznym, produkcji urządzeń elektrycznych, środków transportu, maszyn i urządzeń oraz w przetwórstwie papierniczym i poligrafii).


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield