Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
1,5 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
15,7%
W budowie
21 tys. mkw.
Czynsze bazowe
4,00 - 4,50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Polsce Zachodniej

Magazyny do wynajęcia w Polsce Zachodniej

Region Polski Zachodniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem deweloperów i najemców powierzchni magazynowej oraz przemysłowej. Kluczowym czynnikiem rozwoju rynku jest bardzo korzystne położenie geopolityczne przy granicy zachodniej, co umożliwia dostęp do atrakcyjnego rynku zbytu Niemiec oraz innych krajów Europy zachodniej a także obecność kluczowych korytarzy transportowych (trasy: S3, A2, A4) wpływających na wzrost potencjału logistycznego regionu. Nowe projekty logistyczne oferowane są przez deweloperów takich jak Panattoni, Hillwood, CTP czy Exeter. Dostępne projekty znajdują się w pobliżu takich miast jak: Zielona Góra, Świecko, Krosno Odrzańskie, Słubice, Zgorzelec, Gorzów Wielkopolski i Świebodzin.

Dostęp do kluczowych korytarzy transportowych

Ważnym czynnikiem zachęcającym firmy do inwestycji w regionie jest dostęp do trasy ekspresowej S3 (Świnoujście – Lubawka). Droga stanowi fragment międzynarodowej trasy E65 leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym łączącym Skandynawię i kraje Europy Środkowej i Południowej. W Polsce przebiega przez obszar trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, gdzie łączy się z kompleksem dwóch portów morskich: w Szczecinie i Świnoujściu). Dzięki połączeniu z dwiema autostradami (A2 i A4) droga zapewnia sprawną komunikację z dużymi ośrodkami metropolitalnymi, tj. z Wrocławiem i Poznaniem.

Dynamiczny rozwój rynku magazynowego w Polsce nie omija jej zachodniej części. Rozwój sieci dróg ekspresowych takich jak S3 i S5, a także bliskość Niemiec oraz wysoka koncentracja firm z branży produkcyjnej i motoryzacyjnej generują wzrost zapotrzebowania na powierzchnie logistyczne i przemysłowe w regionie - komentuje Paulina Machałowska.

Powierzchnie oferowane pod dystrybucję i produkcję

Proponowane przez nas magazyny w Polsce Zachodniej to nowoczesne obiekty klasy A, spełniające najwyższe standardy. Typowe udogodnienia oraz możliwość wprowadzenia dodatkowych funkcjonalności w obrębie każdego magazynu zapewniają odpowiednie warunki dla firm poszukujących nowych rozwiązań do prowadzenia działań dystrybucyjnych, logistycznych, składowania oraz produkcji lekkiej. Duży zasób gruntów inwestycyjnych pozwala również na realizację obiektów dedykowanych typu build-to-suit (BTS) wyposażonych np. w platformę cross-dockową. W regionie Polski Zachodniej funkcjonują trzy specjalne strefy ekonomiczne: Kamiennogórska SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE i Wałbrzyska SSE. Wiodącymi branżami są firmy o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym.

Deweloperzy i najemcy dostrzegają wysoki potencjał rynku Polski Zachodniej, czego potwierdzeniem jest duża liczba inwestycji typu BTS oraz rozwój nowych projektów logistycznych w rejonie takich miast jak: Zielona Góra, Świecko, czy Krosno Odrzańskie - dodaje Michał Sikora.

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

BLISKOŚĆ
granicy

Położenie w sąsiedztwie zachodniej granicy daje możliwość dostępu do rynków Europy Zachodniej.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

WYKWALIFIKOWANA
kadra

Dostęp do wykwalifikowanej kadry, która jest nadal konkurencyjna cenowo.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

BRAMA
na wschód i zachód

Położonie regionu sprzyja logistyce nie tylko na inne rynki europejskie - korytarze transportowe prowadzą do kluczowych polskich miast, takich jak Łódź, Warszawa czy Wrocław

Ciekawostki o regionie Polski Zachodniej

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Główna siła napędowa rynku logistycznego w regionie to e-commerce o zasięgu europejskim.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Wiele niemieckich firm przenosi swoją działalność do tego regionu Polski, aby obsługiwać własny rynek.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region ten często wybierają firmy z branży automotive oraz produkcyjnej.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
Cushman & Wakefield