Damian Kołata
Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics / E-Commerce CEE w globalnej agencji doradczej Cushman & Wakefield, menedżer z 20-letnim doświadczeniem, koncentrujący się na współpracy firm w ramach poszczególnych ogniw logistycznego łańcucha dostaw. 

Odpowiadał za zakupy, prognozowanie popytu i zarządzanie zapasami, organizację dystrybucji, a także operacje e-commerce dla największej europejskiej platfomy modowej w magazynach o powierzchni ponad stu boisk piłkarskich, w których zatrudnienie przewyższało liczbę mieszkańców Szklarskiej Poręby. Rozwijał logistykę oraz e-commerce dla firm ThyssenKrupp, TZMO S.A. oraz FIEGE. 

Członek Rady Naukowej Instytutu Logistyki i Magazynowania, wykładowca akademicki na UE w Poznaniu i WSB w Toruniu, członek zarządu E-Commerce Logistics Expert Association. Współautor publikacji „Biblia e-biznesu 3.0” oraz „Dochodowy E-Commerce”. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Damian Kołata
DHL Supply Chain wkracza do branży recommerce z Reflaunt

DHL Supply Chain, świadczący usługi logistyki kontraktowej oraz Reflaunt, platforma technologiczna specjalizująca się w sprzedaży odzieży używanej, nawiązały współpracę logistyczną w obszarze recommerce. Ta inicjatywa jest kolejnym krokiem w implementacji strategii opartych na zasadach cyrkularnej gospodarki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości procesów logistycznych.

12 marca 2024
Damian Kołata
Focus Garden nowym partnerem 3LP

Firma 3LP SA, która specjalizuje się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce, nawiązała współpracę z Focus Garden. Pełna obsługa fulfillment nowego partnera będzie realizowana w hali o powierzchni 17 tys. mkw., zlokalizowanej w Zgierzu.

23 stycznia 2024
Damian Kołata
Grupa Packeta z nowym właścicielem

Akcjonariusze Grupy Packeta sprzedali 100% udziałów w spółce konsorcjum składającemu się z CVC Capital Partners i Emma Capital (przy wsparciu kapitałowym od R2G). Obecnie trwa proces zatwierdzania transakcji przez odpowiednie organy regulacyjne, a jej sfinalizowanie jest planowane na pierwszą połowę 2024 roku. Szczegóły dotyczące warunków transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

05 stycznia 2024
Cushman & Wakefield