W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

15 marca 2021

W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

Spis treści

W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

Dedykowany obiekt dla TK Maxx, sieci sprzedaży ubrań i AGD w modelu off-price, powstanie na 23-hektarowej działce i liczyć będzie 61 135 mkw. powierzchni, z czego 5 644 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe i socjalne. Inwestycja położona będzie 20 km od Zielonej Góry i gotoa będzie na przełomie 2022 i 2023 roku.

Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii - powiedziała Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni.

Z hubu w Sulechowie TK Maxx obsługiwać będzie cztery rynki - Polskę, Niemcy, Austrię i Holandię. Będzie to także szóste centrum dystrybucyjne firmy na Starym Kontynencie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield