Obiekt FedEx Express w Kielcach wspiera lokalne firmy w ekspansji na światowe rynki

14 sierpnia 2023

Obiekt FedEx Express w Kielcach wspiera lokalne firmy w ekspansji na światowe rynki

Spis treści

FedEx Express, firma transportu ekspresowego, ogłosiła otwarcie nowego obiektu magazynowo-biurowego w Kielcach.

Najnowocześniejsza technologia i dogodna lokalizacja

Nowy obiekt o powierzchni ponad 2 600 mkw umożliwia efektywne zarządzanie przesyłkami. Posiada zarówno przestrzeń magazynową, jak i biurową, obsługując operacje poprzez 40 bram dla pojazdów kurierskich i pięć dla pojazdów liniowych. Centralnym punktem jest automatyczny sorter, który może jednocześnie przetwarzać do 2 000 paczek na godzinę, skanując je i ważąc. Przesyłki frachtowe mają wydzieloną przestrzeń w magazynie, wyposażoną w specjalistyczną wagę i skaner.

Strategiczna lokalizacja dla efektywności

Obiekt zlokalizowany przy zjeździe z trasy S7 stanowi idealne połączenie z krajem oraz Europą. Jest również doskonale skomunikowany z lotniskiem w Katowicach, z którego docierają międzynarodowe przesyłki. Ta strategiczna lokalizacja umożliwia szybki i efektywny przepływ towarów.

Zaangażowanie w rozwój biznesu

Dla firmy, która działa na rynku od ponad 50 lat, niezmienne pozostaje nasze zaangażowanie w tworzenie nowych możliwości, usuwanie barier i tworzenie rozwiązań, które pomagają klientom rozwijać się Inwestowanie w infrastrukturę i udoskonalanie naszej sieci lotniczej i drogowej konsekwentnie odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najlepszych możliwych usług i zarazem zaspokajanie ich zmieniających się potrzeb - podkreśla Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe w FedEx Express

Dynamiczny region z potencjałem rozwoju

Europa Środkowo-Wschodnia, ciesząca się ponadprzeciętnym wzrostem gospodarczym, jest obszarem o ogromnym potencjale rozwoju. Od 2020 roku FedEx Express inwestował w rozwój infrastruktury, modernizując lub budując 12 obiektów w sześciu krajach regionu. W Polsce powstały nowe obiekty FedEx w Gdańsku, Toruniu, Kaliszu i Jeleniej Górze.

Otwarcie nowego obiektu w Kielcach to krok w kierunku wspierania lokalnych przedsiębiorstw w ich ekspansji na światowe rynki, wykorzystując zaawansowaną technologię i korzystną lokalizację. FedEx Express kontynuuje swoje zaangażowanie w zapewnienie efektywnych usług logistycznych, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego regionu.

Zobacz jak wygląda magazyn Panattoni Park Kielce!

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

W Świętokrzyskiem powstaje drugi magazyn 7R Park Kielce

Deweloper rozpoczął budowę drugiego budynku 7R Park Kielce. Inwestycja, której realizacja zakończy się w III kw. 2019 r., będzie liczyć ponad 60 000 mkw.

29 maja 2019
Umowa na realizację 7R Park Kielce podpisana. Budowa ruszy jeszcze w tym roku!

Budowa 7R Park Kielce ma się rozpocząć jeszcze pod koniec bieżącego roku. Zlokalizowane w Chęcinach centrum dystrybucyjne liczyć będzie ponad 74 tys. mkw. Pierwsza część inwestycji dostarczona zostanie już w czerwcu 2019 roku.

14 listopada 2018
Kielce z nowym parkiem magazynowym. 7R inwestuje w województwie świętokrzyskim

7R Park Kielce to najnowszy projekt spółki 7R S.A., który powstanie przy drodze ekspresowej S7 i węźle Kielce Południe. W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw.

26 lipca 2018
Cushman & Wakefield