Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

19 października 2023

Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Spis treści

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

Trójmiasto staje się potęgą na rynku nieruchomości przemysłowych

Region Pomorza, a zwłaszcza Trójmiasto, stał się jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości przemysłowych. W 2018 roku, łączna ilość nowoczesnej powierzchni na terenie województwa pomorskiego wynosiła 450 000 mkw., a ten wynik potroił się w ciągu zaledwie czterech lat, osiągając blisko 1,4 miliona mkw. na koniec 2022 roku. Bank mBank dostrzegł ogromny potencjał tego regionu i przekazał finansowanie na realizację nowej hali o powierzchni 50 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East V.

Strategiczna lokalizacja i potencjał rozwoju Panattoni Park Tricity East V w Trójmieście

Nowa inwestycja będzie korzystać z wyjątkowych atutów Trójmiasta, takich jak bliskość jednego z największych portów bałtyckich oraz duża liczba mieszkańców aglomeracji. 

Panattoni Park Tricity East V zostanie usytuowany w dogodnej lokalizacji, blisko autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub. Mimo że prace nad obiektem dopiero się rozpoczęły, firma Regesta już zabezpieczyła wynajem 36 000 mkw. powierzchni i planuje rozpoczęcie działalności w I kwartale 2024 roku. To największy obiekt w krajowym portfolio operatora, a jego położenie umożliwi współpracę z portem oraz przeładunek kontenerów w Baltic Hub i BCT, co otworzy nowe możliwości w zakresie organizacji transportu morskiego. Nowa powierzchnia obejmie ponad 35 000 metrów kwadratowych przestrzeni składowej blokowej i regałowej, strefę konfekcji, cross-docking, magazyn celny oraz nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej.

Innowacyjne standardy ekologiczne

Panattoni Park Tricity East V zostanie dostosowany do bardzo wysokich standardów. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent i będzie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności wody i energii, dbałości o środowisko, zachowanie bioróżnorodności oraz troskę o dobrostan użytkowników.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Cushman & Wakefield