Dron przeprowadzi inwentaryzację w magazynie

28 lutego 2024

Dron przeprowadzi inwentaryzację w magazynie

Spis treści

Współpraca firmy Anyline z wiedeńskim specjalistą od opakowań, firmą Mondi, zaowocowała opracowaniem oprogramowania do autonomicznego zarządzania zapasami. W ramach tego projektu wykorzystywane są drony, które skanują kody kreskowe na towarach w magazynie, wspomagając dokładność i efektywność procesu.

Innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu zasobami

W lutym firma Anyline, która specjalizuje się w mobilnym zbieraniu danych wspomaganym sztuczną inteligencją, zaprezentowała swoje nowe oprogramowanie do autonomicznego zarządzania zapasami w magazynie przy użyciu dronów. Drony same przeprowadzają skanowanie wszystkich przechowywanych towarów w magazynach i centrach dystrybucyjnych. Producent twierdzi, że dzięki tej innowacji dokładność wzrosła sześciokrotnie, a cały proces stał się dziesięć razy bardziej zrównoważony.

Firma Mondi przyznała, że w poszukiwaniu sposobu na poprawę procesów zarządzania magazynem, w tym zapasami na wielu dużych miejscach składowania testowała różne technologie, takie jak urządzenia RFID i skanery kamerowe. Znaczący przełom nastąpił, gdy firma zleciła wiedeńskiemu dostawcy Anyline zastosowanie swojej technologii mobilnego zbierania danych w dronach „DJI Mini 3 Pro”.

Inwentaryzacja magazynu przy użyciu autonomicznych dronów była dużym wyzwaniem. Byliśmy tym bardziej zadowoleni, że mogliśmy zrealizować naszą wizję we współpracy z Anyline. Po kilku miesiącach testów, rozwiązywania problemów i integracji z naszymi systemami backendowymi, mogliśmy przeprowadzić udaną inwentaryzację w naszym pierwszym magazynie i udowodnić, że technologia działa bez zakłóceń. To, co na początku brzmiało jak fantazja science fiction, stało się dzisiaj rzeczywistością – wyjaśnia Rainer Steffl, CIO w firmie Mondi.

Drony w logistyce zamiast wózków widłowych i pracy ręcznej

Do tej pory pracownicy musieli polegać na wózkach widłowych i manualnym skanowaniu, aby określić stan zapasów w dużych halach. Proces ten wiązał się z koniecznością pracy na znacznych wysokościach oraz częstymi nadgodzinami, ponieważ tylko poza standardowymi godzinami pracy magazynu zapewniona była wystarczająca przestrzeń i możliwość przestrzegania dodatkowych środków bezpieczeństwa. Z tego powodu inwentaryzacja często przeprowadzana była tylko raz w roku.

Dzięki zastosowaniu dronów, obecnie pojedynczy pracownik może systematycznie skanować cały stan magazynu, korytarz po korytarzu, nawet w trakcie jego normalnego funkcjonowania. Nowa metoda inwentaryzacji dronem nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo, ale także jest znacznie bardziej precyzyjna, ułatwiając obowiązkowe liczenie całego zapasu magazynowego.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu, który redefiniuje, co jest technologicznie możliwe – i to nie tylko w różnych branżach. Liczymy na dalszą współpracę z Mondi i innymi firmami, aby wspólnie ustalać nowe standardy i inspirować innych do promowania innowacji i nowych metod pracy – mówi Lukas Kinigadner, CEO i współzałożyciel firmy Anyline.

 

Przeczytaj również: Drony już dostarczają przesyłki w Chinach. DHL z pierwszą regularną trasą

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield