Panattoni Park Legnica w budowie. Powstaje pierwszy budynek

03 lutego 2020

Panattoni Park Legnica w budowie. Powstaje pierwszy budynek

Spis treści

Deweloper ruszył z budową kolejnego parku w Polsce Zachodniej. W ramach Panattoni Park Legnica powstaje pierwsze 25 000 mkw.

Rozpoczęła się budowa kolejnej inwestycji Panattoni Europe w Polsce Zachodniej - pierwszy budynek Panattoni Park Legnica jest już w budowie i będzie liczył 25 000 mkw. Obiekt ma już pierwszego najemcę - firmę Spreadshirt, zajmującą się handlem elektronicznym, która wynajęła 11 000 mkw. pod zakład produkcyjny. Swoją działalność w parku rozpocznie w sierpniu 2020 roku.

Legnica to alternatywa dla Wrocławia, jednej z najlepszych lokalizacji logistycznych Polski. Od stolicy Dolnego Śląska znajduje się ok. godzinę drogi, a dzięki autostradzie A4 ma idealne połączenie z Górnym Śląskiem, jak również z Niemcami. Z Wrocławiem konkuruje również ze względu na dostęp do pracowników – w Legnicy poziom bezrobocia jest trzytonie wyższy - komentuje Maciej Madejak, Dyrektor Zarządający Panattoni Europe.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Legnica docelowo będzie się składało z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. Inwestycja położona jest blisko miasta z dostępem do środków komunikacji miejskiej. Węzeł autostrady A4 oddalony jest o 4 km od parku, natomiast kawałek dalej znajduje się skrzyżowanie z trasą ekspresową S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield