Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

14 kwietnia 2020

Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

Spis treści

Magazyn Amazon w Bolesławcu otrzymał certyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie "Very good". Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach.

Liczący 60 000 mkw. magazyn Amazon w Okmianach k. Bolesławca ukończony został w drugiej połowie 2019 r. przez Panattoni Europe. Deweloper wdrożył w nim szereg rozwiązań ekologicznych, takich jak systemy energooszczędne, osczędzającę wodę pitną, wykorzystujące "deszczówkę" czy redukujące ilość odpadów. W magazynie funkcjonują również m.in. autobusy transportujące pracowników, ładowarki do samochodów elektrycznych i udogodnienia na rzecz rowerów.

Budynek Amazon oceniony został w 10 kategoriach certyfikatu BREEAM International New Construction, otrzymując 100-procentowy wynik w kategorii "Woda" oraz wysokie (ponad 70%) w elementach takich jak "Zarządzanie odpadami", "Transport", "Energia" czy "Wykorzystywanie terenu i Ekologia".

Ta realizacja była naszą siódmą dla firmy Amazon w Polsce i doskonale wiemy jak ważnym aspektem w działalności naszego klienta jest ekologiczny wymiar jego obiektów. Dotychczas dostarczyliśmy przedsiębiorstwu ok. 800 000 m kw. powierzchni, która powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield